Nie masz jeszcze konta?

PCKP

WYSZUKIWARKA
Data szkolenia:
Województwo:
Tematyka:
WSZYSTKIE SZKOLENIA
Jeśli chcą Państwo otrzymywać na bieżąco informacje o aktualnych szkoleniach, nowościach i promocjach, prosimy o podanie adresu e-mail

Grupy szkoleń
Dokumentacja pracownicza 2019
Prowadzenie akt osobowych i innej dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy po 1 stycznia 2019 r.

1 stycznia 2019 r. zaczną obowiązywać zmiany w Kodeksie pracy, które umożliwią prowadzenie akt osobowych i inne dokumentacji stosunku pracy w postaci e-teczki, jak również pozwolą na skrócenie okresu przechowywania dokumentacji pracowniczej. Pełne wdrożenie nowych rozwiązań wymaga jednak wprowadzenia nowego aktu wykonawczego do kodeksu pracy, którym będzie rozporządzenie w sprawie dokumentacji pracowniczej.

Program szkolenia obejmuje przede wszystkim wyjaśnienie praktycznych konsekwencji stosowania nowych rozwiązań prawnych. Wymieniające najważniejsze elementy szkolenia wskazać należy na:

  • konieczność dokonania wyboru postaci, w której będzie prowadzona dokumentacja pracownicza,
  • nowe obowiązki informacyjne wobec pracowników i byłych pracowników,
  • nowe zasady przechowywania dokumentacji pracowniczej,
  • nowy rozwiązania związane z prowadzeniem akt osobowych i innej dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy, w tym ewidencji czasu pracy,
  • obowiązek dostosowania dotychczasowej dokumentacji pracowniczej do nowych wymagań,
  • nowe zasady pozyskiwania danych osobowych osób ubiegających się o zatrudnienie oraz pracowników.

Program szkolenia łączy jednak omówienie najnowszych zmian z przedstawieniem i usystematyzowaniem dobrych rozwiązań w zakresie prowadzenia dokumentacji pracowniczej. Zwraca również uwagę na te zagadnienia, które mają obecnie duże znaczenie praktyczne, jak na przykład obowiązki pracodawcy związane z przekształceniem umowy na czas określony w zatrudnienie bezterminowe.
 

Zapraszamy na szkolenia organizowane na terenie całego kraju:


All rights reserved PCKP   Data aktualizacji: 2018-12-18