Nie masz jeszcze konta?

PCKP

WYSZUKIWARKA
Data szkolenia:
Województwo:
Tematyka:
WSZYSTKIE SZKOLENIA
Jeśli chcą Państwo otrzymywać na bieżąco informacje o aktualnych szkoleniach, nowościach i promocjach, prosimy o podanie adresu e-mail

Grupy szkoleń
Vademecum zmian w dokumentacji pracowniczej od 1 stycznia 2019 r.
Prowadzenie akt osobowych i innej dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy po 1 stycznia 2019 r.
Vademecum dokumentacji pracowniczej to zestaw materiałów związanych ze zmianami, jakie weszły w życie 1 stycznia 2019 r. Opracowanie ma bardzo szeroki zakres merytoryczny, dzięki czemu w jednym miejscu znajdziesz wszystkie niezbędne informacje.

Co zawiera Vademecum?

Wzory dokumentów

Zmiany w dokumentacji pracowniczej generują potrzebę stworzenia i wykorzystywania przez działy kadr i płac wielu nowych typów dokumentów. W tym celu stworzyliśmy zestaw ponad 30 gotowych wzorów dokumentów wraz z komentarzami, m.in. z takich zakresów tematycznych jak: skrócenie czasu przechowywania dokumentacji, realizacja obowiązków informacyjnych przez pracodawcę, zmiany w aktach osobowych czy ewidencji czasu pracy.

Najważniejsze punkty ustawy

Formalny język przepisów prawa jest zazwyczaj zawiły i rozbudowany. Z tego względu materiał zawiera przystępne opracowanie ustawy, w którym język prawniczy zamieniony został na prostszy i łatwiejszy w odbiorze. Najważniejsze zapisy dodatkowo wyszczególniono i objaśniono.

Komentarze wideo

Tworząc niniejsze opracowanie oraz biorąc pod uwagę złożoność poruszanej tematyki, duży nacisk położyliśmy na przystępność w odbiorze treści merytorycznych. W tym celu pliki tekstowe i infografiki zostały wzbogacone o zestaw profesjonalnych materiałów wideo. Eksperci tłumaczą w nich zawiłości zmian w przepisach, zwracając szczególną uwagę na ich praktyczne zastosowanie.

Słownik terminów informatycznych

W dobie powszechnej informatyzacji coraz więcej przepisów prawa dotyczących pozornie niezwiązanych z tematyką IT zagadnień, odwołuje się bezpośrednio do tej terminologii. Nie inaczej jest w przypadku samej ustawy oraz rozporządzenia wykonawczego dotyczących zmian w dokumentacji pracowniczej. Zawierają one cały szereg specjalistycznych pojęć, a jako przykłady mogą posłużyć np. następujące zwroty: metadane, plik XML, digitalizacja czy certyfikat SSL. Aby ułatwić Ci odbiór tych treści, stworzyliśmy przejrzysty i łatwy w użyciu słownik terminów informatycznych.

Pytania i odpowiedzi (FAQ)

Bazując na doświadczeniach szkoleniowych i zapytaniach kierowanych do naszych ekspertów przez pracowników działów kadrowo-płacowych stworzyliśmy zestaw pytań i odpowiedzi dotyczących dokumentacji kadrowej. To duża dawka merytorycznej wiedzy w pigułce z naciskiem na praktyczny aspekt nowych przepisów.

Quiz

Interaktywny QUIZ pozwoli zweryfikować poziom wiedzy o zmianach w dokumentacji pracowniczej zarówno przed, jak i po zapoznaniu się z całością materiałów merytorycznych. Pytania opierają się na realnych przykładach, dzięki czemu zweryfikujesz, czy potrafisz wykorzystać w praktyce pozyskaną wiedzę i ewentualnie z jaką częścią materiału powinieneś zapoznać się ponownie.

e-Teczka

Jedną z najistotniejszych zmian w przepisach od 01.01.2019 r. jest zrównanie postaci elektronicznej dokumentacji pracowniczej, z postacią tradycyjną - papierową. Otwiera to dla firm możliwość zmiany dotychczasowej formy prowadzenia dokumentacji pracowniczej na elektroniczną, co zapewni duże oszczędności i usprawni bieżącą pracę z dokumentami. Materiał zawiera opis gotowego rozwiązania informatycznego w tym zakresie. e-Teczka to nowoczesna platforma do zarządzania i archiwizacji dokumentacji pracowniczej w pełni dostosowana do najnowszych zmian w przepisach.

Zamów teraz:

https://vademecum.pckp.pl/

 

 

 

 

 

 


All rights reserved PCKP   Data aktualizacji: 2019-06-25