Nie masz jeszcze konta?

PCKP

WYSZUKIWARKA
Tematyka:
Data szkolenia:
Jeśli chcą Państwo otrzymywać na bieżąco informacje o aktualnych szkoleniach, nowościach i promocjach, prosimy o podanie adresu e-mail

Wiadomości
Każdy płatnik musi posiadać aktywne konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS
5 marca 2023
Każdy płatnik musiał utworzyć konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS przed 1 stycznia 2023 roku. Nie musiał tego robić jedynie, gdy upoważnił kogoś do profilu płatnika.

PUE ZUS to serwis, który służy załatwianiu spraw w ZUS przez Internet. Umożliwia on przekazywanie do organu dokumentów i wniosków, otrzymywanie korespondencji z ZUS oraz przeglądanie dokumentów zgormadzonych w ZUS.

W sytuacji, gdy płatnik nie utworzył w wymaganym terminie swojego konta, ani nie upoważnił jakiegokolwiek podmiotu do jego profilu to ZUS utworzył dla niego tak zwany profil techniczny. Aby można było z niego korzystać konieczne jest aktywowanie profilu. W tym celu należy uzyskać w placówce ZUS lub podczas e-wizyty dane do pierwszego logowania - login i jednorazowe hasło. Korzystając z tych danych trzeba dostać się do swojego profilu, uzupełnić brakujące dane i ustawić nowe hasło.

O omawianym obowiązku nie mogą zapominać płatnicy, którzy rozpoczynają działalność w 2023 roku. Powinni oni samodzielnie utworzyć konto na Platformie Usług Elektronicznych lub upoważnić do tego inną osobę. Jeżeli nie zrobią tego w ciągu 14 dni od powstania obowiązku opłacania składek to również zrobi to za nich ZUS, a utworzone przez organ konto będzie trzeba aktywować.
Zobacz także:
pobierz z Google Play
Jeśli powyższy artykuł okazał się interesujący i chcieliby Państwo na bieżąco otrzymywać najnowsze aktualności branżowe na swój telefon komórkowy, wystarczy pobrać i zainstalować naszą APLIKACJĘ MOBILNĄ.

All rights reserved PCKP   Data aktualizacji: 2023-09-28