Nie masz jeszcze konta?

PCKP

WYSZUKIWARKA
Tematyka:
Data szkolenia:
Jeśli chcą Państwo otrzymywać na bieżąco informacje o aktualnych szkoleniach, nowościach i promocjach, prosimy o podanie adresu e-mail

Wiadomości
Obowiązek posiadania konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS dla każdego płatnika od stycznia 2023 roku
3 października 2022
Platforma Usług Elektronicznych to serwis Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który służy załatwianiu spraw w ZUS przez Internet. Umożliwia ona przekazywanie do organu dokumentów i wniosków, otrzymywanie korespondencji z ZUS oraz przeglądanie dokumentów zgromadzonych w ZUS. Konto w systemie może utworzyć zarówno osoba ubezpieczona jak i płatnik.
Serwis działa już od wielu lat, ale od początku przyszłego roku posiadanie konta przez każdego płatnika składek będzie obowiązkowe. Obecnie z PUE nie mają obowiązku korzystać przedsiębiorcy, którzy nie zatrudniają pracowników oraz ci, którzy zatrudniają nie więcej niż 5 osób. Od stycznia 2023 roku dokumenty rozliczeniowe będzie można wysyłać wyłącznie drogą elektroniczną i tak też odbierać korespondencję z ZUS.

Szczegółową instrukcję utworzenia konta na Platformie Usług Elektronicznych można znaleźć na stronie internetowej ZUS.
Zobacz także:
pobierz z Google Play
Jeśli powyższy artykuł okazał się interesujący i chcieliby Państwo na bieżąco otrzymywać najnowsze aktualności branżowe na swój telefon komórkowy, wystarczy pobrać i zainstalować naszą APLIKACJĘ MOBILNĄ.

All rights reserved PCKP   Data aktualizacji: 2022-11-28