Nie masz jeszcze konta?

PCKP

WYSZUKIWARKA
Data szkolenia:
Województwo:
Tematyka:
Jeśli chcą Państwo otrzymywać na bieżąco informacje o aktualnych szkoleniach, nowościach i promocjach, prosimy o podanie adresu e-mail

Wiadomości
Orzekanie o celowości przekwalifikowania zawodowego ze względu na niezdolność do pracy w dotychczasowym zawodzie
13 kwietnia 2021
Zgodnie z art. 60 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych renta szkoleniowa przysługuje osobie, w stosunku do której lekarz orzecznik lub komisja lekarska orzekła celowość przekwalifikowania zawodowego ze względu na niezdolność do pracy w dotychczasowym zawodzie, jeżeli osoba ubiegająca się o rentę z tytułu niezdolności do pracy trwale utraciła zdolność do pracy w dotychczasowym zawodzie i może odzyskać zdolność do pracy po przekwalifikowaniu.
Przed wydaniem orzeczenia o celowości przekwalifikowania zawodowego lekarz orzecznik/komisja lekarska zwraca się o opinię do psychologa. Konsultant dokonuje psychologicznej oceny zdolności do pracy i sporządza opinię po przeprowadzeniu badania bezpośredniego. Przy wydawaniu orzeczenia o celowości przekwalifikowania zawodowego lekarz orzecznik/komisja lekarska wydają opinię lekarską dla celów przekwalifikowania zawodowego. Opinia zawiera między innymi informacje o: zawodzie wyuczonym, rodzaju ostatnio wykonywanej pracy, czynnościach, których osoba badana nie może wykonywać, używanych przedmiotach ortopedycznych oraz przeciwwskazaniach lekarskich do określonych prac.
Zobacz także:
pobierz z Google Play
Jeśli powyższy artykuł okazał się interesujący i chcieliby Państwo na bieżąco otrzymywać najnowsze aktualności branżowe na swój telefon komórkowy, wystarczy pobrać i zainstalować naszą APLIKACJĘ MOBILNĄ.

All rights reserved PCKP   Data aktualizacji: 2021-05-11