Nie masz jeszcze konta?

PCKP

WYSZUKIWARKA
Data szkolenia:
Województwo:
Tematyka:
WSZYSTKIE SZKOLENIA
Jeśli chcą Państwo otrzymywać na bieżąco informacje o aktualnych szkoleniach, nowościach i promocjach, prosimy o podanie adresu e-mail

Wiadomości
Rozliczenie nadgodzin w przypadku ustania stosunku pracy
31 lipca 2020
W przypadku rozwiązania stosunku pracy przed zakończeniem okresu rozliczeniowego podstawę rozliczenia pracy w godzinach nadliczbowych stanowi art. 151 ze znaczkiem 6 § 1 kodeksu pracy. Zgodnie z dyspozycją tego przepisu, w razie ustania stosunku pracy przed upływem okresu rozliczeniowego pracownikowi przysługuje, oprócz normalnego wynagrodzenia, prawo do dodatku, o którym mowa w art. 151 ze znaczkiem 1 § 1 kodeku pracy, jeżeli w okresie od początku okresu rozliczeniowego do dnia ustania stosunku pracy pracował w wymiarze godzin przekraczającym normy czasu pracy, o których mowa w art. 129 kodeksu pracy.

Z przepisu wynika, iż okres zatrudnienia pracownika w okresie rozliczeniowym, w czasie którego nastąpiło rozwiązanie z nim stosunku pracy, należy potraktować jak osobny, nietypowy okres rozliczeniowy. Jego niezwykłość wynika z faktu, iż moment jego zakończenia wyznacza data zakończenia stosunku pracy z danym pracownikiem. Tym samym czas jego trwania nie pokrywa się z tradycyjnym okresem rozliczeniowym.

Do okresu rozliczeniowego powstałego wskutek rozwiązania stosunku pracy przed upływem okresu rozliczeniowego stosować należy art. 130 kodeksu pracy, który określa zasady ustalania wymiaru czasu pracy. W ten sposób ustalony zostanie wymiar czasu pracy obowiązujący w nietypowym okresie rozliczeniowym.
Zobacz także:
pobierz z Google Play
Jeśli powyższy artykuł okazał się interesujący i chcieliby Państwo na bieżąco otrzymywać najnowsze aktualności branżowe na swój telefon komórkowy, wystarczy pobrać i zainstalować naszą APLIKACJĘ MOBILNĄ.

All rights reserved PCKP   Data aktualizacji: 2020-08-12